ankiety

ePodloga.pl / Artykuły

Skąd czerpiemy informacje przed kupnem podłogi? - Wyniki ankiety
Opracowanie: ePodloga, 18.08.2010

W miesiącu czerwcu i lipcu przeprowadziliśmy ankiete w której pytaliśmy o to skąd czerpiemy informacje przed kupnem podłogi. Wiadomym przecież jest, że nie chcemy kupować kota w worku i każdą decyzje odnośnie remontu zawsze analizujemy. Dzisiejsze pokrycia podłogowe znacznie różnią się od tych sprzed kilku lat. Znacznie też poszerzyła się oferta i sama liczba producentów, dlatego też mamy w czym wybierać. A skąd wiemy co powinniśmy wybrać i co będzie dla nas najlepsze? W ankiecie zaprezentowaliśmy kilka możliwości: od samych sprzedawców i doradców handlowych w marketach budowlanych, od znajomych, z internetu, z czasopism lub z jeszcze innych źródeł. Tymi innymi źródłami mogą być na przykład pozostałe media (tv, radio), ulotki lub katalogi jakie dostajemy do domów, czy też targi i pokazy budowlane.

wykres - wyniki ankiety

wykres - wyniki ankiety

Najwięcej głosów (109) otrzymał internet. Za pewne głównie z powodu dużej obszerności wiedzy i bardzo łatwego do niej dostępu. Internet rośnie w siłe i każdego roku odnotowuje coraz to większy wzrost popularności. Z internetu korzysta już ogromna ilość ludzi. Dzięki niemu możemy zapoznać się zarówno z podstawowymi jak i fachowymi informacjami dotyczącymi podłóg. Możemy porównać oferty wszystkich producentów oraz możemy na licznych forach poznać opinie innych ludzi.


Bardzo interesujące są dwie kolejne pozycje. 80 głosów na opcje "od znajomych" i tylko 59 głosów na doradców handlowych. Często na zakupy zabieramy przyjaciół lub rodzine, która remont ma już za sobą i bardzo liczymy się z ich zdaniem. Skoro znajomi mają panele tej firmy od roku i wszystko jest w porządku i nie było żadnego problemu z tym fachowcem, to nie będziemy ryzykować i zrobimy podobnie.

Najsłabiej wypadły czasopisma (31 głosów) i inne czynniki (23 głosy). Czasopisma zapewne mają małe znaczenie kosztem internetu w którym te same informacje mamy za darmo.

Łącznie w ankiecie wzięło udział 301 uczestników. Za wszystkie głosy dziękujemy i zapraszamy do kolejnych ankiet.

Tagi: ankieta,kupno,podlogi,informacje,internet,znajomi,doradcy,sprzedawcy,czasopisma

drukuj Drukuj | pobierz Pobierz | polecanie Poleć znajomemu | ulubione Ulubione | dyskusja Forum
Ocena: ocena 1 ocena 2 ocena 3 ocena 4 ocena 5

Wszystkie artykuły


| 1 | Pokaż wszystkie


Deska Barlinecka


Statystyki

O nas / Kontakt / Regulamin / Banery / Linki / Wszystkie artykuły / Mapa serwisu
Interesuje Cie współpraca? Zajrzyj do działu Reklama
Projekt i realizacja: iTools
2010, ePodloga.pl , wszystkie prawa zastrzeżone.