czyszczenie

ePodloga.pl / Artykuły

Płytki ceramiczne - czyszczenie.

19-03-2012, opracowanie: ePodloga.pl

 

 

Płytki ceramiczne to jedna z najprostszych powierzchni jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Wszystko czego potrzebujesz to podstawowe narzędzia do czyszczenia, niewielką ilość środków czyszczących i wody. Łatwiej mogłoby być tylko wtedy, gdyby ktoś posprzątał ją za Ciebie!

 

Wielu producentów dopuszcza stosowanie wszystkich środków czyszczących. Należy pamiętać jednak, że środki czyszczące zawierające kwasy lub amoniaki nie powinny być stosowane do niektórych powierzchni. Przy wyborze produktu do czyszczenia płytek ceramicznych, powinniśmy również sprawdzić jakiego środka można używać by nie uszkodzić fug między płytkami. Najlepiej zawsze sprawdzić jakie ew. środki czystości zaleca producent.

 

Jedną z głównych cech płytek ceramicznych jest to, że posiadają porowatą powierzchnię. Często płyny i chemikalia stosowane powierzchniowo przedostają się głęboko w głąb płytki. Dlatego jeśli stosujemy silne detergenty, możemy wpierw przemyć całą podłogę wodą, która wsiąknie w płytki i stworzy swego rodzaju barierę dla mocnych chemikaliów. Warto ten sposób stosować przy starych i wytartych podłogach, aby dodatkowo nie uszkadzać i osłabiać rdzenia płytek.

 

Płytki ceramiczne najczęściej pokryte są glazurą, która nadaje blask i połysk, ale także chroni bardziej porowatą część materiału. Bardzo ważne jest, aby warstwa glazury była jak najdłużej utrzymana w jak najlepszej kondycji.

 

 

Do lekko zabrudzonych płytek ceramicznych, wykonaj następujące typowe czynności:

 

- Usuń brud za pomocą odkurzacza lub miotły,

 

- Zmieszaj niewielką ilość środka czyszczącego z ciepłą wodą. Uwaga: Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta środka czyszczącego.

 

- Użyj mopa bawełnianego, gąbki, lub innego miękkiego narzędzia do czyszczeni podłogi, a następnie dokładnie wytrzyj czystą wodą i pozostaw do wyschnięcia.

 

Uwaga: dobre wytarcie podłogi jest bardzo ważne, ponieważ wysuszony źle wypłukany detergent nie tylko pozostawi smugi, ale może również trwale zatrzymywać cząstki brudu. Ponadto, jeśli płytka jest polerowana, należy osuszyć ją miękkim ręcznikiem, aby zapobiec widocznym plamą pozostającym po wyschniętej wodzie.

 

Do podłóg mocno zabrudzonych, niech środek czyszczący wsiąka w płytki na 5-10 minut przed myciem mopem. Czyszczenie przeprowadzamy po kawałku nie pozwalając by reszta podłogi w tym czasie wyschła. Pamiętaj, aby starannie przemyć powierzchnię przed ponownym czyszczeniem. Trudniejsze zabrudzenia i plamy mogą wymagać intensywnego szorowania.

 

Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo trwałego zabrudzenia, należy podjąć proste kroki:

 

- Oczyścić zabrudzenie natychmiast,

 

- Używać wycieraczek,

 

- Rutynowo zamiatać i wycierać.

 

Stosując się do powyższych sugestii będzie cieszyć się blaskiem płytek przez długi czas!

 

Polecamy również:

 

- Czyszczenie fug - renowatory i markery.

 

- Czyszczenie fug - woda z octem.

 

Tagi: podłoga, płytki, czyszczenie,

drukuj Drukuj | pobierz Pobierz | polecanie Poleć znajomemu | ulubione Ulubione | dyskusja Forum
Ocena: ocena 1 ocena 2 ocena 3 ocena 4 ocena 5

Wszystkie artykuły


| 1 | 2 | Pokaż wszystkie


Deska Barlinecka


Statystyki

O nas / Kontakt / Regulamin / Banery / Linki / Wszystkie artykuły / Mapa serwisu
Interesuje Cie współpraca? Zajrzyj do działu Reklama
Projekt i realizacja: iTools
2010, ePodloga.pl , wszystkie prawa zastrzeżone.