design

ePodloga.pl / Artykuły

Puzzle na podłodze?

04-04-2010, opracowanie: ePodloga.pl

Kto z nas w dzieciństwie nie był zafascynowany klockami lego? Kiedy to sami mogliśmy tworzyć różnego rodzaju konstrukcje, a jedynym ograniczeniem była nasza wyobraźnia. Tworzenie się czegoś na naszych oczach sprawia niemałą radość, a dzieło skończone napawa nas dumą i satysfakcją. I prawdopodobnie to klocki lego zainspirowały niemiecką dekoratorkę wnętrz Katrin Sonnleitner do stworzenia bardzo oryginalnego i nietuzinkowego projektu.

 

 

Wykładziny dywanowe to podłogi, które ze względu na sposób wykonania dają wręcz nieograniczone możliwości wzornicze. Oferty producentów mogą przyprawić o niemały zawrót głowy. Katrin Sonnleitner wyszła o krok naprzód. Dlaczego by nie dać nam możliwości stworzenia własnej formy dywanów i własnych wzorów. I tak oto powstał jeden z najciekawszych designów na rynku pokryć podłogowych.

 

Nazywa się Puzzle Parser i składa się z maleńkich syntetycznych kawałków wykładziny. Na każdy metr kwadratowy przypada ich 1225! Cały dywan ma ich 50.000, wiec aby go ułożyć w całości musimy uzbroić się w duże pokłady cierpliwości. Każdy kawałek ma wymiary 28mmx28mm, a po złożeniu ich wszystkich otrzymamy prawdziwy perski ornament w naszym domu.

 

 

I nie jest to jedyny pomysł Katrin. Za jej sprawą opracowano również inne ciekawe patenty na dywany-puzzle.

 

 

 

Elementy możemy ze sobą sklejać, bądź pozostawiać w luźnej formie. Możemy stworzyć różnego rodzaju formy począwszy od geometrycznych figur, a skończywszy na wymyślnych chaotycznych wzorach przypominających fraktale. Takie formy posłużyć nam mogą jako wspomniane już dywany, ale mogą też być podkładkami, wycieraczkami, lub jako tapeta na ścianę. Pomysły mnożą się same, a jedynym ograniczeniem, tak jak w przypadku klocków lego jest …nasza wyobraźnia.

 

Tagi: puzzle,wykladziny,dywan,katrin,sonnleitner

drukuj Drukuj | pobierz Pobierz | polecanie Poleć znajomemu | ulubione Ulubione | dyskusja Forum
Ocena: ocena 1 ocena 2 ocena 3 ocena 4 ocena 5

Wszystkie artykuły


| 1 | 2 | 3 | 4 | Pokaż wszystkie


Deska Barlinecka


Statystyki

O nas / Kontakt / Regulamin / Banery / Linki / Wszystkie artykuły / Mapa serwisu
Interesuje Cie współpraca? Zajrzyj do działu Reklama
Projekt i realizacja: iTools
2010, ePodloga.pl , wszystkie prawa zastrzeżone.