finanse

ePodloga.pl / Artykuły

Czy warto kupić panele przez Internet?

23-03-2012, opracowanie: ePodloga.pl

 

 

Chcąc kupić panele laminowane do swojego domu musisz zdecydować się czy zrobić to przez Internet czy też zakupów dokonać u lokalnego sprzedawcy.

 

Możemy wymienić kilka zalet robienia zakupów przez Internet. Po pierwsze zakupy on-line oferują nam praktycznie największy wybór paneli. Żaden lokalny sklep nie może równać się z nieograniczoną liczbą artykułów, które można znaleźć w sklepach Internetowych.

 

Po drugie, robiąc zakupy nie trzeba tracić czasu ani pieniędzy na dojazd do sklepu, można to zrobić siedząc wygodnie przed monitorem komputera.

 

Kolejną zaletą może być atrakcyjna cena, najczęściej niższa niż w tradycyjnych sklepach. Przy większych zakupach możesz naprawdę sporo zaoszczędzić.

 

 

 

 

Najlepiej wybrać te sklepy, które w swojej ofercie proponują wcześniejszy zakup próbki danego wzoru panela laminowanego. Unikniemy w ten sposób rozczarowania, kiedy okaże się, że panele, które wcześniej sobie upatrzyliśmy, różnią się znacznie np. kolorem.

 

Dobrze też sprawdzić czy sklep internetowy posiada jedną z infolinii – telefoniczną, przez komunikatory internetowe, bądź formularze kontaktowe. Bezpośrednia rozmowa ze sprzedawcą pozwala szybko rozwiać nasze ewentualne wątpliwości.

 

Duże sklepy internetowe na pewno cieszą się większym zaufaniem z naszej strony. Możemy mieć pewność, że nasze pieniądze będą bezpieczne a towar zostanie dostarczony w terminie. Zazwyczaj również ceny produktów są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

 

Pamiętajmy jednak, że kupowanie paneli przez Internet to nie tylko same plusy, ale także pewne minusy.

 

Po pierwsze, wszystkie oferowane wzory w lokalnych sklepach można obejrzeć na miejscu i dokładnie wiemy, co kupujemy. Niektóre sklepy chcąc polepszyć swoją konkurencyjność oferują darmowy transport, natomiast kupując panele przez Internet musimy być przygotowani na spore koszty.

 

Po drugie, niewykorzystany towar możemy oddać, natomiast w przypadku sklepów internetowych jest to dość problematyczne, chociażby z powodu tego, że ewentualne zwroty znów wiążą się ze sporymi kosztami oraz tym, że sami musimy martwić się pakowaniem i wysyłką towaru.

 

Jedną z najważniejszych rzeczy przy zakupach paneli laminowanych jest gwarancja. Pamiętajmy, że nawet produkty z najwyższej półki mogą posiadać jakieś drobne wady. Szybka wymiana uszkodzonego towaru może zapobiec wielu dodatkowym kosztom, natomiast w przypadku sklepu internetowego, czas wymiany może być o wiele dłuższy, chociażby z powodu wysyłania uszkodzonego towaru i oczekiwaniu na jego wymianę.

 

To czy zdecydujemy się na zakupy przez Internet lub u lokalnego sprzedawcy powinno być zatem należycie przemyślane. Nie można opierać swojej analizy zysków i strat tylko i wyłącznie na cenie wybranego dekoru panela laminowanego. Należy natomiast dokładnie przeanalizować koszty dodatkowe, czas dostawy i ewentualnych reklamacji – np. w przypadku wystąpienia problemów z produktem straty związane z niedokończoną pracą mogą przewyższyć zyski zakupów internetowych.

 

 

Polecamy również:

 

- 5 na 10 osób chce zmienić swoją podłogę.

 

- Cennik usług - Analiza rynku.

 

Tagi: panele, sklep internetowy,

drukuj Drukuj | pobierz Pobierz | polecanie Poleć znajomemu | ulubione Ulubione | dyskusja Forum
Ocena: ocena 1 ocena 2 ocena 3 ocena 4 ocena 5

Wszystkie artykuły


| 1 | Pokaż wszystkie


Deska Barlinecka


Statystyki

O nas / Kontakt / Regulamin / Banery / Linki / Wszystkie artykuły / Mapa serwisu
Interesuje Cie współpraca? Zajrzyj do działu Reklama
Projekt i realizacja: iTools
2010, ePodloga.pl , wszystkie prawa zastrzeżone.