ogolnie

ePodloga.pl / Artykuły10 powodów dla których warto wybrać podłogę drewnianą

02-10-2009, opracowanie: ePodloga.pl

 

Drewno cieszy się niesłabnącą popularnością na rynku pokryć podłogowych. Posadzki tego typu zmieniły się na przestrzeni kilku ostatnich lat i każdego dnia producenci szukają sposobów, aby jeszcze bardziej uatrakcyjniać swoje produkty w oczach klientów. Atutów, którymi deski i parkiety przyciągają do siebie uwagę jest naprawdę sporo. W artykule tym spróbujemy omówić dziesięć naszym zdaniem najważniejszych.

1.     Naturalność – Podłogi drewniane to posadzki najbardziej zbliżone naturze. W przypadku podłóg pływających, na podkładach naturalnych, wykańczanych olejem z listwami drewnianymi jesteśmy w stanie w naszych domach uzyskać niespotykaną w innych rodzajach pokryć podłogowych naturalność. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że takie rozwiązanie jest dobre nie tylko dla środowiska, ale przede wszystkim dla nas, dla naszego samopoczucia i zdrowia.

 

2.     Uczucie ciepła – Drewno jest bardzo dobrym izolatorem cieplnym i gorzej w stosunku do innych posadzek przewodzi ciepło. Dlatego też chodząc boso po takiej podłodze wolniej odbiera nam nasze i mamy złudzenie bardzo ciepłej i miłej w dotyku podłogi. Jest to rozwiązanie idealne do łazienek i sypialni, gdzie zależy nam przede wszystkim na komforcie. W przypadku dobrych przewodników takich jak kamień czy płytki ceramiczne mamy wrażenie nieprzyjemnie zimnej podłogi, gdy chodzimy po niej na boso.

 

 

3.     Akustyka – Podłogi drewniane ze względu na swoją porowatość mają bardzo dobre właściwości akustyczne. Zapewniają nie tylko dobrą izolacje, która uchroni nas od hałasów w mieszkaniach lub pokojach poniżej ale również dobrze radzą sobie z tłumieniem dźwięków. Spadający przedmiot wyda mniejszy hałas spadając na parkiet czy deski, aniżeli gdyby spadał on na przykład na panele czy płytki.

 

4.     Antystatyczność – Drewno pozytywnie jonizuje powietrze i redukuje oddziaływanie pól elektrycznych. Podłoga taka przede wszystkim nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu, dlatego jest bardzo korzystna dla alergików i łatwiejsza w utrzymaniu.

 

5.     Łatwość w czyszczeniu – Bardzo szybko docenimy tą zaletę zaraz po kupnie. Czyszczenie z plam zazwyczaj kończy się na zwykłym przetarciu suchą szmatką. Z piaskiem czy zabrudzeniami sypkimi poradzimy sobie przy pomocy odkurzacza lub zmiotki. Z drugiej strony, należy pamiętać, że odpowiednia konserwacja podłogi, czyli regularne mycie odpowiednimi do tego celu środkami, z pewnością zwiększy jej świeżość i trwałość. Dlatego zawsze warto dbać i konserwować naszą podłogę.

 

 

6.     Łatwość montażu – Producenci chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów opracowali deski i parkiety trójwarstwowe. Posadzki takie układane są w systemie podłogi pływającej (bez kleju) i zazwyczaj są już gotowe do użycia (mają nałożoną warstwę lakieru lub są impregnowane olejem). Pozwala to nam na samodzielne układanie podłogi, zaoszczędzeniu na ewentualnych kosztach montażu przez wykwalifikowanego fachowca oraz czas potrzebny na wyschnięcie kleju oraz lakierowanie.

 

7.     Ekologiczność – Drewno jest dobrym przyjacielem człowieka. Jest przede wszystkim odnawialnym źródłem. Obecnie prawie wszystkie kraje prowadzą politykę sadzenia większej ilości drzew niż ich wycinania. Nie musimy się obawiać, że swoją podłogą doprowadzamy do degradacji naszych lasów. Ponadto drewno jest bardzo dobre dla naszego zdrowia i środowiska. Pochłania dwutlenek węgla z otoczenia a utylizacja drewnianych posadzek jest nieszkodliwa.

 

8.     Różnorodność gatunków – Dzisiejsze posadzki to nie te sprzed kilkunastu lat. Oferta i gama produktów jest obecnie bardzo wysoka, a producenci prześcigają się między sobą w nowych rozwiązaniach i trendach. Szczególnie popularne ostatnio gatunki drewna egzotycznego to wciąż jeszcze niezbadany do końca rynek o dużym potencjale. Duże możliwości stwarza też olejowanie drewna. Pozwala nadać jeszcze innych odcieni i styli. Każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie szukając idealnego wzoru i barwy.

 

9.     Różnorodność zastosowań – Podłogi drewniane pasować będą do każdego rodzaju pomieszczeń. Świetnie nadają się do salonów nadając im gustowności i klasy. W przedpokojach połączą funkcjonalność z estetyką, a gatunki egzotyczne odporne na wilgoć w łazience pozwolą na uzyskanie oryginalności, odmienności i niespotykanego klimatu.

 

10.  Trwałość – Posadzki drewniane są jednymi z najbardziej trwałych. Dobrze znoszą ścieranie i uderzenia mechaniczne. Odpowiednio konserwowane zachowają świeżość na długie lata. Jeżeli utracą nieco na jakości, zawsze możemy je wycyklinować, polakierować lub olejować, pozwoli to uzyskać nam nową jakoś za stosunkową niską cenę.

Tagi:

drukuj Drukuj | pobierz Pobierz | polecanie Poleć znajomemu | ulubione Ulubione | dyskusja Forum
Ocena: ocena 1 ocena 2 ocena 3 ocena 4 ocena 5

Wszystkie artykuły


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Pokaż wszystkie


Deska Barlinecka


Statystyki

O nas / Kontakt / Regulamin / Banery / Linki / Wszystkie artykuły / Mapa serwisu
Interesuje Cie współpraca? Zajrzyj do działu Reklama
Projekt i realizacja: iTools
2010, ePodloga.pl , wszystkie prawa zastrzeżone.