ogolnie

ePodloga.pl / Artykuły

10 powodów dla których warto wybrać wykładziny dywanowe

21-10-2009, opracowanie: ePodloga.pl

 

Myśląc o wykładzinach dywanowych przede wszystkim kojarzą się nam one z komfortem. Oprócz tego niewątpliwego atrybutu posiadają szereg innych nie mniej ważnych zalet. Należy zdać sobie sprawę, że wykładziny dywanowe nie nadają się do każdego pomieszczenia, na przykład do łazienek lub kuchni. Różne rodzaje wykładzin powodują, że każda z nich ma inne właściwości. My spróbujemy przyjrzeć się dziesięciu najistotniejszym zaletom, które łączą wszystkie rodzaje i które przede wszystkim świadczą o atrakcyjności wykładzin w oczach klientów.

1.     Ciepło – niewątpliwy czynnik, który przewyższa wykładziny nad przykładowo zimnymi płytkami ceramicznymi. Wykładziny, a szczególnie tkane (wykonane z wełny) posiadają bardzo dobre właściwości izolacji cieplnej. Od dawna wiadomo, że najlepszy rozkład temperatury u człowiek to przede wszystkim ciepłe stopy i zimniejsza reszta ciała. Dlatego tego typu podłogi wpływają bardzo korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

 

2.     Akustyka – Wykładziny, szczególnie te z wysokim i gęstym runem ze względu na swoją dużą elastyczność najlepiej ze wszystkim posadzek tłumią dźwięk. Spadający przedmiot czy chodzenie w butach na obcasach nie powoduje nieprzyjemnego hałasu, może się tak dziać natomiast w przypadku paneli, płytek czy drewna.

 

3.     Antystatyczność – Cecha ta dotyczy niestety tylko wykładzin na włóknach naturalnych wykonanych z wełny, bawełny lub sizalu. Na włóknach takich nie powstają i nie gromadzą się ładunki elektryczne.

 

4.     Cena – Wykładziny występują w bardzo dużej rozpiętości cenowej. Można kupić te tanie, głównie tuftowane i filcowane, jak i te drogie bardzo ekskluzywne i eleganckie – tkane i wełniane. Generalnie najpopularniejszy jest pierwszy rodzaj wykładzin i w tym przypadku cena waha się w przedziale 30-50zł/m2. Jest ona bardzo optymalna w stosunku do konkurencyjnych posadzek.

 

5.     Różnorodność barw i wzorów – Łatwość barwienia (szczególnie włókien naturalnych) stwarza nieograniczone możliwości wzornicze. Dlatego też wykładziny bardzo często wykorzystywane są w nowoczesnym designie, a ich różnorodność jest bardzo szeroka.

 

 

6.     Różnorodność zastosowania – Dobrze dobrana wykładzina nadaje się niemal do każdej stylistyki. Możemy wybrać kolorową i ciekawą wykładzinę z postacią z kreskówki dla naszych pociech, a także niezwykle gustowną i elegancką posadzkę do salonów, czy hoteli. Wykładzina pasuje praktycznie wszędzie.

 

7.     Antypoślizgowość – Wykładziny ze względu na swoją strukturę eliminują niemal całkowicie ten problem, który często powstaje w przypadku innych posadzek. Ponadto, jeżeli mamy psa lub kota z pewnością będą one dla nich bardziej komfortowe niż śliskie podłogi.

 

8.     Brak wgnieceń – Często w przypadku paneli, płytek lub drewna spotykamy się z problemem braku elastyczności i za małej twardości. Kiedy spada nam coś ciężkiego na podłogę zawsze wiąże się to z ryzykiem jej trwałego uszkodzenia. Wykładziny są miękkie i nie posiadają twardej struktury. Dlatego problem ten również nie występuje.

 

9.     Idealna dla dzieci – Większość wymienionych już wcześniej cech sprawia, że wykładziny są najlepszym rozwiązaniem do pokoi dla naszych dzieci. Są bezpieczne dla ich zdrowia, nie są twarde, ani śliskie. Ponadto są ciche, miękkie i bardzo miłe w dotyku. Nasze dzieci będą bawić się na nich bardzo komfortowo i bezpiecznie. Ponadto różnorodność pozwoli dobrać nam kolorowy, ciekawy i oryginalny wzór, który z pewnością pasować będzie idealnie do ich pokoju.

 

10.  Trwałość – Odpowiednio dobrana wykładzina, na przykład - tkana lub filcowana będzie bardzo długo służyć w naszych domach. Z odpowiednią konserwacją i czyszczeniem długo zachowa swoją naturalną barwę i będzie wyglądać jak nowa. Zalety te powodują, że wykładziny są często stosowane w hotelach, biurach, sklepach i wielu innych miejscach wymagających od nich większej odporności i żywotności.

 

Tagi:

drukuj Drukuj | pobierz Pobierz | polecanie Poleć znajomemu | ulubione Ulubione | dyskusja Forum
Ocena: ocena 1 ocena 2 ocena 3 ocena 4 ocena 5

Wszystkie artykuły


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Pokaż wszystkie


Deska Barlinecka


Statystyki

O nas / Kontakt / Regulamin / Banery / Linki / Wszystkie artykuły / Mapa serwisu
Interesuje Cie współpraca? Zajrzyj do działu Reklama
Projekt i realizacja: iTools
2010, ePodloga.pl , wszystkie prawa zastrzeżone.