porady

ePodloga.pl / Artykuły

10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zatrudnieniem fachowca od paneli laminowanych.

16-03-2012, opracowanie: ePodloga.pl

 

 

Montaż podłogi z paneli laminowanych jest stosunkowo prosta w porównaniu z innymi materiałami, ale również wymaga umiejętności, ciężkiej pracy i cierpliwości. Fachowiec powinien mieć specjalistyczną wiedzę oraz odpowiednie narzędzia i sprzęt, aby wykonać swoją pracę dobrze i na czas.

 

Jeśli chcemy sporo zaoszczędzić przy remoncie podłogi najlepiej będzie wybrać się na zakupy samemu - bez pośredników, jeśli posiadamy odpowiednią wiedzę lub ze specjalistą, który pomoże wybrać odpowiedni towar. Należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju pośrednictwo przy zakupie podłogi lub wynajęciu odpowiedniego fachowca generuje dodatkowe koszty, które wpłyną na końcową cenę podłogi. Oszczędzając, pamiętajmy tylko o odpowiednich pisemnych zabezpieczeniach, w których unikniemy np. zepchnięcia odpowiedzialności przez wykonawcę za źle wykonaną podłogę na zakupiony towar – czyli na Nas zleceniodawców.

 

Obecnie na rynku znajdziemy wielu dobrych fachowców. Bardzo często, wszelkiego rodzaju punkty sprzedaży polecają również swoich montażystów. Sporo ogłoszeń znajdziemy w prasie oraz Internecie. Jeśli nie mamy zaufania do takiej formy poszukiwań, najlepiej będzie oprzeć się na doświadczeniach znajomych i poprosić o kontakty do sprawdzonych instalatorów. Dobrą praktyką jest porównanie dwóch lub trzech kosztorysów i wybranie tego, który jest dla nas najkorzystniejszy.

 

Kiedy zaprosimy fachowca, należy pokazać mu obszar, na którym chcemy układać podłogę i zgodnie z poniższą listą omówić z nim najważniejsze zagadnienia dotyczące układania paneli. Dobry montażysta na pewno doceni nasze zaangażowanie, gdyż szczegółowe omówienie tematu pozwoli szybko i sprawnie wykonać zlecenie, z czego zadowolone będą obie strony.

 

 

1. Przede wszystkim powinien, dokonać pomiaru wskazanego obszaru, używając klasycznego metra lub dalmierza. Po zliczeniu powierzchni wszystkich pomieszczeń, należy wziąć pod uwagę zapas materiału wynoszący 10%, na odpady pochodzące z docinania paneli jak i desek posiadających drobne niedoskonałości. Można naszkicować schemat obszaru na papierze, dzięki czemu na rysunku zawarte zostaną wszystkie wymiary i szczegóły wykonywanego zlecenia.

 

2. W następnej kolejności należy pokazać próbkę zakupionej podłogi. To pozwoli ustalić, jakie akcesoria należy dokupić. Szczególnie uwagę trzeba zwrócić na - listwy progowe oraz przypodłogowe, obróbkę schodów, filarów lub połączeń jednej podłogi z drugą.

 

3. Należy również, przedyskutować rodzaj podkładu. Trzeba zdecydować, czy będzie stanowił barierę dla wilgoci, pełnił rolę izolatora termicznego czy dobrze tłumił dźwięki.

 

4. Jeśli w miejscu nowej podłogi znajduje się obecnie stara okładzina, należy zastanowić się nad jej demontażem. Może to być konieczne, aby osiągnąć pożądaną wysokość lub warunek zrównania się podłogi z innym pomieszczeniem.

 

5. Istotne jest również, sprawdzenie czy po zainstalowaniu nowej podłogi wszystko będzie pasowało i zmieści się na swoim miejscu. Ważne jest oby dokonać odpowiednich pomiarów i być przygotowanym na ewentualne przeróbki.

 

6. Poproś go aby sprawdził czy istniejąca posadzka jak i warunki w pomieszczeniu nadaje się do układania nowej podłogi. Jeśli posadzka jest nowa należy sprawdzić jej wilgotność, jeśli stara okładzina nie pozwala sprawdzić co znajduje się pod spodem najlepiej usunąć jej kawałek.

 

7. Dokładnie dopytaj o prace dodatkowe! Z takimi pracami wiązać się będą dodatkowe koszty. Zapytajmy o cenę usunięcia starej podłogi, naprawa uszkodzonej posadzki, podcinanie drzwi, montaż dodatków np. listew progowych lub przypodłogowych. Uczciwy i rzetelny wykonawca zawsze powinien informować a dodatkowych opłatach, związanych z otrzymaniem końcowego produktu.

 

8. Jeśli remont zostanie przeprowadzony w miejscu zamieszkania, należy określić gdzie będzie przebiegać cięcie paneli i kto będzie odpowiedzialny za posprzątanie odpadków.

 

9. Bądź przygotowany na dodatkowe wydatki. W czasie remontu mogą pojawić się niespodziewane sytuacje. Po usunięciu starej podłogi może okazać się, że wylewka jest uszkodzona bardziej niż wydawałoby się podczas wstępnych oględzin. Dobrym pomysłem jest mieć trochę więcej pieniędzy, które będą przeznaczone na wykonanie ponadprogramowych prac.

 

10. Sporządź umowę w formie pisemnej i zachowaj jedną kopię dla siebie. W umowie określmy warunki wykonania podłogi zgodne z instrukcją montażu zawartą w opakowaniu. Jeśli wystąpią problemy z wykonawcą zawsze można powołać się na spisaną umowę. Twoja umowa powinna zawierać, między innymi – liczbę metrów kwadratowych do wykonania oraz cenę za 1m2, wszystkie prace dodatkowe związane z instalacją podłogi oraz ostateczną cenę dla całego zlecenia. Jako załączniki można dodać wykonany wcześniej szkic pomieszczenia z oznaczeniem prac dodatkowych.

 

Polecamy również:

 

- Listwa progowa - czyli łączymy ze sobą podłogi.

 

- Wybieramy podkład pod panele.

 

Tagi: podłoga, panele laminowane, fachowiec, specjalista, porady

drukuj Drukuj | pobierz Pobierz | polecanie Poleć znajomemu | ulubione Ulubione | dyskusja Forum
Ocena: ocena 1 ocena 2 ocena 3 ocena 4 ocena 5

Wszystkie artykuły


| 1 | 2 | 3 | 4 | Pokaż wszystkie


Deska Barlinecka


Statystyki

Komentarze

2ZAT
Napisał/a: 銈儑銈c儉銈?銈广兗銉戙兗銈广偪銉?銉曘儵銉炽偣 (thiggxvpoo@gmail.com), 2015-05-01 08:09:09
米はお米のうまみや栄養分を残し、何も添加せずヌカを取り除いているので、洗わず炊いても安心です。 銈儑銈c儉銈?銈广兗銉戙兗銈广偪銉?銉曘儵銉炽偣 http://denunciando.org/wp-includes/SimplePie/82285069_8s-3812ucoht.html

9GL8
Napisał/a: 銉堛儶銉冦偒銉笺偤銈兂銉堛儶銉笺偝銉炪兂銉夈偨銉笺儷 (uhmocm@gmail.com), 2015-05-02 00:42:05
ブランドゲランラインメテオリットビーユ用途タイプフェイスパウダーカラー1 ペルルブラン容量25g商品説明【あす楽 九州・四国・中国・近畿・東海】・海外限定色【Printemps / Spring 2014 BLOSSOM COLLECTION ブロッサムコレクション】6色のパールパウダーをブレンドしてつくる魔法のヴェールが、2014年春、新たな煌めきをまとって新登場。 銉堛儶銉冦偒銉笺偤銈兂銉堛儶銉笺偝銉炪兂銉夈偨銉笺儷 http://folkelista.com/wp-content/uploads/30856953_3x-1973ecdwf.html

Nda5Bx5nB
Napisał/a: brqPzcvhHJBX (8g4g6826@gmail.com), 2015-11-09 19:18:56
The puhaecsrs I make are entirely based on these articles.

BDkDYek5vVIb
Napisał/a: 3WIKrrXCI6 (vt7eawdr0ew@hotmail.com), 2015-11-11 17:02:25
None can doubt the vetricay of this article. http://umwudbcsx.com [url=http://ciumwb.com]ciumwb[/url] [link=http://umtdmbacgy.com]umtdmbacgy[/link]

kdBaCDHme
Napisał/a: ofFSdjx6b (mr3vn9ri4@gmail.com), 2016-04-18 12:18:50
The abtliiy to think like that is always a joy to behold


Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Tytuł:
Treść:
CAPTCHA Image Nowy
Przepisz kod z obrazka:

O nas / Kontakt / Regulamin / Banery / Linki / Wszystkie artykuły / Mapa serwisu
Interesuje Cie współpraca? Zajrzyj do działu Reklama
Projekt i realizacja: iTools
2010, ePodloga.pl , wszystkie prawa zastrzeżone.