porady

ePodloga.pl / Artykuły

10 sposobów na zwiększenie miejsca w małej sypialni
Opracowanie: ePodloga, 01.08.2010

Jednym z najczęstszych problemów z jakimi zmagamy się przy wystroju naszych wnętrz jest jak najbardziej optymalne zapełnienie przestrzeni we wszystkich pokojach. Nie rzadko musimy połączyć funkcjonalność umeblowania z zaoszczędzeniem jak największej ilości wolnego miejsca, często jednak jest to, albo bardzo trudne, albo wręcz niemożliwe. O tyle też jeszcze w pokojach typu salon, czy kuchnia mamy szerokie pole manewru, tak już przy urządzaniu sypialni sytuacja nie jest już tak prosta - bo przecież mamy tu tylko łóżko i szafę na ubrania. Jak zatem zaoszczędzić tu jakiekolwiek miejsce? Poniżej kilka rad, które mogą okazać się dla nas użyteczne.

Sypialnia - przestrzeń


1. Zmniejszenie rozmiaru łóżka
Spójrzmy prawdzie w oczy - każdy z nas chciałby mieć wielkie i komfortowe królewskie łoże, ale czy jest ono nam tak naprawdę potrzebne? Łóżko zajmuje znaczącą część miejsca w całej sypialni. I chcąc zredukować zajmowaną przestrzeń to właśnie od tego elementu powinniśmy zacząć.

2. Usuwanie niepotrzebnego umeblowania
Czy naprawdę potrzebna jest nam ta antyczna wielka szafa na ubrania i stojąca obok komoda? Ciekawym rozwiązaniem może być na przykład zagospodarowanie przestrzeni pod łóżkiem, kosztem szafy. Po co nam też szafki przy łóżku jeżeli trzymamy na nich tylko książki i budzik. Bardziej praktycznym rozwiązaniem będą na przykład małe półeczki.

3. Sofa zamiast łóżka
Sofa, którą zawsze możemy złożyć, dzięki czemu zamieniamy sypialnie w wygodny i duży pokój dzienny. I wcale nie musimy tracić komfortu. Dobrze dobrana sofa może być dużo bardziej wygodna od niektórych łóżek.

Sypialnia - przestrzeń

4. Uporządkowane szafki
Dobrze zagospodarowane szafki na przykład z ubraniami w innych pokojach pozwolą zmniejszyć ilość rzeczy trzymanych w sypialni. A mniej rzeczy w sypialni = więcej miejsca.

5. Ściany
Je też możemy bardzo funkcjonalnie wykorzystać. Możemy umieścić na nich półki, a na nich książki. Dość oryginalnym i ciekawym pomysłem będzie umieszczenie na nich również ubrań.

6. Łóżko typu Murphy
To specjalny rodzaj łóżka chowanego w ścianie. Schowane może pełnić funkcje stołu lub biurka.

Sypialnia - przestrzeń

7. Telewizor
Bardzo wielu z nas nie wyobraża sobie wręcz życia bez telewizora i wielu z nas też oddaje się przyjemności oglądania telewizji tuż przed snem w sypialni. Dzisiejsze telewizory są coraz węższe i mniejsze. Może zamiast wielkiego telewizora na szafce lepszy będzie mniejszy telewizor plazmowy zawieszony na ścianie?


8. Inne pokoje
Kto powiedział, że szafa z ubraniami musi być w sypialni? Są też inne pokoje do których możemy przenieść wiele rzeczy z naszych sypialni. Miejsce, gdzie śpimy powinno być jak najbardziej komfortowe, a komfort to przestrzeń i wygoda.

9. Multifunkcjonalność
Bardzo ciekawym przykładem mogą być rozwiązania tumidei o których pisaliśmy w innym artykule. Przy meblowaniu sypialni warto pomyśleć nad wykorzystaniem różnego umeblowania w wielu różnych celach.

10. Futon
A może zamiast łóżka ekologiczny materac? Równie wygodny, bardzo ciekawie wyglądający i z pewnością zajmujący mniej miejsca. Poza tym lekki na tyle, że możemy go zawsze przenieść lub schować.

Tagi: 10,sposobów,sypialnia,oszczędność,miejsca,mała

drukuj Drukuj | pobierz Pobierz | polecanie Poleć znajomemu | ulubione Ulubione | dyskusja Forum
Ocena: ocena 1 ocena 2 ocena 3 ocena 4 ocena 5

Wszystkie artykuły


| 1 | 2 | 3 | 4 | Pokaż wszystkie


Deska Barlinecka


Statystyki

O nas / Kontakt / Regulamin / Banery / Linki / Wszystkie artykuły / Mapa serwisu
Interesuje Cie współpraca? Zajrzyj do działu Reklama
Projekt i realizacja: iTools
2010, ePodloga.pl , wszystkie prawa zastrzeżone.