porady

ePodloga.pl / Artykuły

Feng Shui w sypialni
Opracowanie: ePodloga.pl, 11.11.2010

Feng Shui to najprościej mówiąc starożytna praktyka planowania i dążenie do osiągnięcia harmonii i balansu ze środowiskiem naturalnym. Filozofia ta zyskała już ( i wciąż zyskuje) wielu miłośników i praktykantów na całym świecie. W wystroju wnętrz cała idea opiera się na takim rozplanowaniu powierzchni aby osiągnąć jak największy spokój i komfort. Nie bez powodu najczęściej Feng-shui stosowane jest w sypialniach. Bo to właśnie tam najbardziej zależy nam na relaksie i odpoczynku. Od tego zależy nasz sen i co najważniejsze nasz stan ducha i samopoczucie. A zatem bez zbędnej teorii przejdźmy do konkretów. Jak uczynić naszą sypialnie jeszcze bardziej przyjazną naszemu zdrowiu? Jest na to kilka sposobów.

feng shui w sypialni


Banałem będzie powiedzenie, że najważniejsze w sypialni jest łóżko. Ale istotnie tak jest. Łóżko powinno stanowić centralny punkt całej sypialni. Powinno być duże i co najważniejsze komfortowe. Powinno też mieć swoją przestrzeń. Wokół łóżka powinniśmy zawsze mieć przynajmniej ok. 1-2 metra wolnego miejsca. Bardzo ważne jest też jego położenie. Od tego zależeć będzie co będziemy widzieć zasypiając i budząc się. Absolutnie nie powinno być skierowane na drzwi, ani szafy. Najlepszym rozwiązaniem jest skierowanie łóżka bezpośrednio na okno. Pod jednym warunkiem - okno powinno być odpowiednio przyciemniane najlepiej zasłonami. Tak, aby poranne promienie słoneczne nie budziły nas ze snu.

W sypialni nie ma też miejsca na niepotrzebne przedmioty. W pomieszczeniu tym powinny być tylko najważniejsze elementy wystroju takie jak lampka, mała szafka na zegarek i ew. szafa lub komoda na ubrania. Rzeczy takie jak komputer, radio i w szczególności telewizor nie są tam mile widziane.

feng shui w sypialni


Również kolor ścian odgrywa dużą role. Naukowcy przypisują kolorom bardzo duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Powinniśmy stosować raczej stonowane barwy, nie przesadzać z ich ilością oraz stosować łagodne połączenia (różne odcienia tego samego koloru, a nie kontrasty). Wg. zasad Fengshui najlepsze jest zastosowanie jednego z trzech podstawowych kolorów:

Niebieskiego - jeżeli zależy nam przede wszystkim na ciszy, spokoju i relaksie.
Zielonego - jeżeli chcemy żyć długo i cieszyć się jak najlepszym zdrowiem.
Czerwonego - jeżeli zależy nam na sukcesach finansowych, energii i wigorze.

feng shui w sypialni


Pamiętajmy też o roślinach. To one są źródłem życia i bardzo dobrze wpływają na nasze zdrowie. Jednak wszystko z umiarem. Zbyt dużo roślin może zabierać zbyt dużo tlenu z pomieszczenia a przez to powodować u nas częste bóle głowy. Umiar jest dobry we wszystkich aspektach wystroju wnętrz. Fengshui to umiejętność znalezienia złotego środka.

feng shui w sypialni


To tylko kilka rad z filozofii Fengshui. Jest ich znacznie więcej, dlatego zachęcamy do własnych poszukiwań. A jeżeli mają Państwo ochote podzielić się własnymi pomysłami prosimy nam o tym napisać. Z pewnością umieścimy je w naszym portalu.

Tagi: fengshui,sypialnia,sypialni,porady,relaks,komfort,odpoczynek,harmonia,balans,wystrój,wnętrza

drukuj Drukuj | pobierz Pobierz | polecanie Poleć znajomemu | ulubione Ulubione | dyskusja Forum
Ocena: ocena 1 ocena 2 ocena 3 ocena 4 ocena 5

Wszystkie artykuły


| 1 | 2 | 3 | 4 | Pokaż wszystkie


Deska Barlinecka


Statystyki

O nas / Kontakt / Regulamin / Banery / Linki / Wszystkie artykuły / Mapa serwisu
Interesuje Cie współpraca? Zajrzyj do działu Reklama
Projekt i realizacja: iTools
2010, ePodloga.pl , wszystkie prawa zastrzeżone.