porady

ePodloga.pl / Artykuły

Relax w stylu urban
Opracowanie: ePodloga, 01.08.2010

Żyjemy w naszych domach coraz bardziej nowocześnie i modernistycznie. Zaczynamy kochać nowoczesne technologie i minimalizm w wystroju naszych wnętrz. Jak zachować w tym wszystkim relaksacyjna cisze domowego ogniska? Nie jest to wcale takie proste, jakby się mogło wydawać. Poniżej kilka ciekawych rad, które powinny pomóc osiągnąć nasz cel.

Relax w stylu urban


Hałas
Dźwięki hałasujących samochodów i ulicy za naszym oknem z pewnością nie służy nam i naszemu odpoczynkowi. Przy wykończeniu naszego mieszkania warto zatem pomyśleć o stosowaniu materiałów, które dobrze tłumią i pochłaniają hałas. Szczególną uwagę warto zwrócić przy kupowaniu okien i zainwestować w te podwójnie panelowe (pozwoli to również zaoszczędzić wiele energii zimą). O ile pozwalają nam na to oszczędności i przestrzeń bardzo ciekawym rozwiązaniem są małe fontanny, które redukują hałas i generują bardzo przyjemny i kojący odgłos szumu.

Relax w stylu urban


Światło
Zasada jest prosta - im więcej naturalnego światła w naszych domach tym lepiej. Światło dzienne bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie powodując w nas uczucie odprężenia i komfortu. Dlatego bardzo dobre będą wielkie szerokie okna. Warto też pomyśleć nad kolorem ścian, sufitów i podłóg i te ciemne zamienić na jasne i łagodne. Wieczorem natomiast powinniśmy pomyśleć o klimacie. Małe lampki w łazience, albo zapachowe świeczki w sypialni z pewnością pozwolą zapomnieć nam o problemach dnia codziennego dodając uroku i stylu w naszych domach.Natura
Tu podobnie jak ze światłem - im więcej natury w domach tym lepiej. Warto być kreatywnym i wyjść ponad kilka doniczkowych kwiatków na parapecie i na półkach. A jeżeli nie mamy czasu dbać o nasze domowe ogrody, może warto chociażby spróbować je imitować - malowidła floral na ścianach, drewniane imitacje umeblowania, czy choćby dywany imitujące trawę - pomysłów jest wiele. Warto z nich skorzystać.

Relax w stylu urban


I co najważniejsze naturalność. Powinniśmy żyć tak jak nam wygodnie. Jeżeli zastosujemy się do trzech powyższych punktów i przy samym wystroju wsłuchamy się we własne potrzeby osiągniemy oczekiwany cel - mieszkanie komfortowe do którego, aż chce się wracać.

Tagi: relax,urban,styl,komfort,modernistycznie,nowocześnie

drukuj Drukuj | pobierz Pobierz | polecanie Poleć znajomemu | ulubione Ulubione | dyskusja Forum
Ocena: ocena 1 ocena 2 ocena 3 ocena 4 ocena 5

Wszystkie artykuły


| 1 | 2 | 3 | 4 | Pokaż wszystkie


Deska Barlinecka


Statystyki

O nas / Kontakt / Regulamin / Banery / Linki / Wszystkie artykuły / Mapa serwisu
Interesuje Cie współpraca? Zajrzyj do działu Reklama
Projekt i realizacja: iTools
2010, ePodloga.pl , wszystkie prawa zastrzeżone.