Wyniki wyszukiwania:

2009-11-27
Czyszczenie wykładzin - bonetowanie
Bonetowanie to metoda polegająca na użyciu specjalnych do tego urządzeń. Są to polerki lub szorowarki wzbogacone o tzw. pad do bonetowania. Jest on wykonany z wełny, sztucznego jedwabiu lub polipropylenu i zamocowany do obracającej się tarczy. Tego typu metoda jest bardzo zbliżona swoim działaniem i sposobem aplikacji do polerowania powierzchni drewnianych. Jako jedna z profesjonalnych metod czyszczenia jest również bardzo prosta w użyciu dlatego też cieszy się ona dużą popularnością wśród profesjonalnych firm sprzątających.
2009-10-17
Czyszczenie wykładzin - psy i koty
W przypadku gdy jednym z domowników jest nasz pocieszny czworonóg wykładzina jest dla niego chyba najlepszym rozwiązaniem jak chodzi o posadzki. Nie jest śliska więc może on po niej frywolnie i wesoło biegać (nawet na zakrętach). Jest miękka ,ciepła i cicha, a te walory wpływają na komfort naszej pociechy tak samo jak i na nasz. No i nie rysuje się od zbyt długich pazurów naszego psa czy też kota. Wśród tych niewątpliwych zalet jest niestety również jedna wada.
2009-11-08
Czyszczenie wykładzin - czerwone wino
Wypicie lampki czerwonego wina wieczorem po pracy czy do kolacji jest czymś bardzo naturalnym. Działa na nas kojąco i relaksacyjnie. Jednakże chwila nie uwagi i cały ten spokój możemy stracić w mgnieniu oka, a wszystko to za sprawą plamy na naszej wykładzinie. Plamy tego typu są trudne do usunięcia i wyglądają mało estetycznie. Zanim jednak popadniemy w frustracje spróbujmy temu zaradzić. Poniższy artykuł powinien nam w tym nieco pomóc.
2009-11-02
Czyszczenie wykładzin - kawa
Czasami nic tak dobrze nie stawia rano na nogi jak mocna kawa. Pijemy ją zazwyczaj jednak jeszcze pół przytomni i zaspani, dlatego też może zdarzyć nam się nieopatrznie ją rozlać. Wtedy zapewne też spełni swoje zadanie, bo czarna plama na naszej jasnej wykładzinie z pewnością równie szybko i skutecznie nas obudzi. Jak dobrze wiemy plamy takie momentalnie się wchłaniają pozostawiając po sobie czarne miejsce które na naszej wykładzinie no co tu dużo ukrywać wygląda szpetnie i mało estetycznie.
2010-01-10
Czyszczenie fug - renowatory i markery
Każdy kto posiada jasne fugi w swoich płytkach ceramicznych dobrze wie jak bardzo szybko potrafią one się brudzić i jak ciężko potem zabrudzenia takie usunąć. Sposobów ich odnawiania jest cała masa. Począwszy od tych proponowanych przez producentów, a skończywszy na sposobach naturalnych. Kiedy środki czystości i naturalne sposoby zawodzą, a my nie chcemy decydować się na krok ostateczny usuwania i ponownego fugowania możemy spróbować jeszcze jednej deski ratunku. Na rynku są tzw. renowatory i markery do fug.
2010-01-10
Czyszczenie fug - woda z octem
Płytki ceramiczne to najchętniej wybierane i najbardziej popularne rozwiązanie jak chodzi o podłogi w naszych domach. Dzieje się tak za sprawą licznych posiadanych przez nie walorów. Płytki to z pewnością trwałość, odporność na uszkodzenia i ścieranie no i co najważniejsze duża estetyka podkreślająca zawsze charakter i wystrój całego pomieszczenia. Innym istotnym walorem jest również łatwość w ich czyszczeniu i konserwacji, dlatego też nawet na bardzo długo po kupnie możemy się cieszyć podłogą wyglądającą jak nowa. Natomiast należy pamiętać, że łatwość ich czyszczenia wcale nie oznacza, że nie powinniśmy o nie dbać chcąc utrzymać ich estetyczny wygląd.
2011-09-22
Czyszczenie i pielęgnacja podłogi drewnianej
Podłoga drewniana uważana jest za ponadczasową. Często zapominamy jednak, że drewno, które jest surowcem naturalnym, pomimo obróbki technologicznej i profesjonalnego wykończenia, z czasem może ulec zużyciu. Wystarczy jednak zastosować się do kilku prostych wskazówek, aby utrzymać drewnianą podłogę w doskonałej kondycji przez wiele lat.


znalezionych artykulów: 7Szukana Fraza/słowo to: czyszczenieO nas / Kontakt / Regulamin / Banery / Linki / Wszystkie artykuły / Mapa serwisu
Interesuje Cie współpraca? Zajrzyj do działu Reklama
Projekt i realizacja: iTools
2010, ePodloga.pl , wszystkie prawa zastrzeżone.