Wyniki wyszukiwania:

2009-10-10
Historia podłóg - Deski i parkiety
Parkiet - początki Początku podłóg parkietowych doszukiwać się można we Francji (nawet słowo parkiet pochodzi od francuskiego „parqueterie”) . Ich historia sięga epoki baroku (1625-1714). Wtedy to w zamożnych domach elit zaczęły pojawiać się pierwsze podłogi ,które nie daleko odbiegały sposobem wyglądem i ogólnym sposobem wykonania od naszych dzisiejszych. Każda z klepek była wycinana ręcznie, następnie (również ręcznie) skrobana była warstwa wierzchnia, potem była ona szorowana piaskiem, a na końcu polerowana. Dlatego też stał się to produkt ekskluzywny i podnoszący prestiż wnętrza. Podłogi takie jednak nie były zbyt odporne na zanieczyszczenia i ścieranie.
2011-09-23
Pełnej deski szlachetne oblicza cz. 1
Lakier czy olej? Kolorowy czy transparentny? A może szczotkowana powierzchnia z delikatnymi smugami barwnej bejcy? Decyzja o wyborze wykończenia najmodniejszej w tym sezonie podłogi we wzorze pełnej deski, wcale nie jest prosta. Podpowiadamy więc, na co zwrócić uwagę i czym charakteryzują się najpopularniejsze i najciekawsze rodzaje uszlachetnień.
2011-09-23
Pełnej deski szlachetne oblicza cz. 2
Olej naturalny czy UV? A może powierzchnia woskowana? Decyzja o wyborze wykończenia, najmodniejszej w tym sezonie podłogi we wzorze pełnej deski, wcale nie jest prosta. Prezentujemy drugą część poradnika, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i czym charakteryzują się najpopularniejsze i najciekawsze rodzaje uszlachetnień.


znalezionych artykulów: 3Szukana Fraza/słowo to: deskiO nas / Kontakt / Regulamin / Banery / Linki / Wszystkie artykuły / Mapa serwisu
Interesuje Cie współpraca? Zajrzyj do działu Reklama
Projekt i realizacja: iTools
2010, ePodloga.pl , wszystkie prawa zastrzeżone.