Wyniki wyszukiwania:

2009-11-09
Wykładzina - Droga czy tania?
Przeznaczamy całą masę czasu na chodzenie po sklepach I wybieranie odpowiednich dla nas butów, a co z podłogą po której w nich potem chodzimy? Jeżeli podjęliśmy już decyzje odnośnie wyboru rodzaju posadzki jaką chcemy mieć i wybór ten padł na wykładzinę lub dywan, prawdopodobnie zastanawiamy się teraz którą z nich wybrać konkretnie. Na rynku jest obecnie kilka typów tego typu posadzek ,a każdy z nich dodatkowo posiada kolejne podtypy. Różnią się one przede wszystkim wykonaniem i ceną, która nie należy ukrywać jest bardzo ważnym czynnikiem determinującym nasz wybór.
2010-03-22
Jak powstaje wykładzina winylowa
Głównym materiałem używanym przy produkcji wykładzin winylowych jest polichlorek winylu (pl. PCW/ ang. PVC). Jest to tworzywo sztuczne otrzymywane w wyniku procesu polimeryzacji chlorku winylu które czyni go materiałem wielocząsteczkowym. Tego typu tworzywo charakteryzuje się przede wszystkim dużą wytrzymałością mechaniczną, obojętnością na ciecze (wodę, rozpuszczalniki) i termoplastycznością (właściwość powodująca przy odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu zamianę stanu skupienia w lepką ciecz co oznacza możliwości przetwarzania oraz łatwość przy formowaniu).


znalezionych artykulów: 2Szukana Fraza/słowo to: wykładzinaO nas / Kontakt / Regulamin / Banery / Linki / Wszystkie artykuły / Mapa serwisu
Interesuje Cie współpraca? Zajrzyj do działu Reklama
Projekt i realizacja: iTools
2010, ePodloga.pl , wszystkie prawa zastrzeżone.